Projectes seleccionats. GaudemusProjecta

Un cop recollides les rúbriques de tots els mebres del jurat, fem pública la llista dels 24 projectes seleccionats amb el número d’ordre d’inscripció.

Entre aquests es troben el premi GaudeamusProjecta, els premis especials (Innova, Tecnia, Natura i Humana) i els 7 accèssits d’enguany. Els seleccionats hauran de presentar els seus treballs en públic el 28 de març de 2019 durant el matí i els guanyadors es faran públics a l’acte que tindrà lloc a tarda a la seu de l’Institut d’Estudis Catalans (IEC) a Barcelona.

Reserveu-vos la data, us hi esperem.

Felicitem a tots els participants per l’alt nivell dels seus treballs i especialment als projectes seleccionats.

Projectes seleccionat (autor/a – centre – tutor/a):

  • 04 Juan Diego González Rodríguez –
    ESNE – Escuela Universitaria de Diseño, Innovación y Tecnología – Inmaculada Esteban
  • 05 Vanessa Jaijo Muñoz –
    Escola d’Art i Superior de Disseny d’Alcoi – Rafael Calbo
  • 10 Natàlia Pàmies Lluís –
    EINA Centre Universitari de Disseny i Art – Pilar Gorriz, Laia Clos
  • 11 Ana Rita Izquierdo Biénzobas –
    EASD de La Rioja (ESDIR) – Silvia Cerrolaza
  • 13 Jairo Villa Cuadrado –
    ESDAP Catalunya (Llotja) – Sònia Jou
  • 15 Marina Colell Salarich –
    Bau, Centre Universitari de Disseny – Joan Achón
  • 18 Carlos Álvarez Valdés –
    EINA Centre Universitari de Disseny i Art – Pilar Gorriz
  • 19 Joan Fossas Boixasa –
    ESDAP Catalunya (Vic) – Ferran Carbonell
  • 20 Marta Portales Melis –
    ESDAP Catalunya (Pau Gargallo) – Montse Sayol
  • 22 Carla Flores Terol –
    ESDAP Catalunya (Pau Gargallo) – Marià Vilaró
  • 23 Noelia Blasco Agustí –
    ESDAP Catalunya (Llotja) – Sònia Jou
  • 24 Nicola FV Keysselitz –
    Universidad Europea de Madrid – Albert Culleré, Lucinda Morryssey, Oyer Corazón, Carolina Meloni
  • 25 Juanan López Madrid –
    EASD de La Rioja (ESDIR) – Silvia Cerrolaza
  • 27 María Abreu Pérez –
    Universidad de La Laguna – Javier Cabrera
  • 28 Mar Piñeiro Corchero –
    ESNE – Escuela Universitaria de Diseño, Innovación y Tecnología – Fernando Serrano
  • 32 Genís Ibanco Sánchez –
    ESDAP Catalunya (Olot) – Pere Alvaro
  • 40 Mercè Puig Segura –
    ESDAP Catalunya (Serra i Abella) – Marc Albertí
  • 42 Carlos Adalid Fernández –
    ESDAP Catalunya (Serra i Abella) – Marc Albertí
  • 46 Jorge Santamaría Gil –
    Universidad Europea de Madrid – Albert Culleré, Lucinda Morrissey, Alberto Corazón
  • 49 Jonathan Sánchez Peña –
    Universitat de Barcelona – Oriol Moret
  • 51 Montse Garcia Carné –
    EASD Escuela de Arte San Telmo, Málaga – Txus Marcano, Alfonso Simón
  • 52 Jordi Brunet Bravo –
    ESDAP Catalunya (Pau Gargallo) – Montse Sayol
  • 53 Clara Vidal Buil –
    Bau, Centre Universitari de Disseny – Joan Achón
  • 56 Alex Gobern Gorris –
    Universitat de Barcelona – Joan Morales

Membres del jurat

El jurat de la 2a edició dels premis Gaudeamusprojecta ja està fent la valoració dels treballs presentats. Els membres del jurat són representants dels sector acadèmic, professional del disseny i de l’empresa.

Jurat d’honor:

  • Costa, Joan
  • Huguet i Muixí, Enric

Membres del jurat per ordre alfabètic:

  • Adiego, David
  • Aragall, Francesc
  • Bartomeu Magaña, Elena
  • Batlles i Pagès, Magda
  • Bautista, Álvaro
  • Bella, Félix
  • Beltrán, Felix
  • Camacho, Teresa
  • Camacho, Raquel
  • Camps, Jordi
  • Castro Val, Dulce María
  • Del Hoyo Arjona, Jesús
  • Deza Artiaga, Quim
  • Díaz Villoslada, Marta
  • Dobaño i Príncep, Àlex
  • Ellakuría, Fernando
  • Fernández Álvarez, Rodolfo
  • Flórez, Cristina
  • Fonts i Forcadell, Tin
  • Galve, Enric
  • Garrido i Val, Carina
  • Gauli, Juan Carlos
  • Gil, Emilio
  • González, Sheila
  • González Miranda, Elena
  • González Solas, Javier
  • Lorenz, Martin
  • Magre Miró, Jordi
  • Martínez Muñoz, Pep
  • Mascarell i Morgado, Jordi
  • Morera i Vidal, Francesc
  • Pardo Virto, Octavio
  • Pedreira, Monchi
  • Peréz-Luque, Mª José
  • Pericot i Canela, Jordi
  • Petreñas, José Luís
  • Ribagorda, José Mª
  • Sellés, Antoni
  • Selma i Gil, Jordi
  • Simón, Cristina
  • Tena i Parera, Daniel
  • Tur Marí, Miquel Àngel
  • Vargas, Nuno
  • Villa i Casanovas, Josep
  • Villuendas, Pilar
  • Xicola, Montserrat